Büyük Umutlar Sorularını Online Çöz

971
Oluşturma tarihi Tarafından admin

BÜYÜK UMUTLAR KİTAP SORULARINI ONLİNE ÇÖZ

Sorularının hazırlanmasını istediğiniz kitabın adını en altta yorum bölümüne yazarsanız 24 saat içinde siteye yüklenecektir. E posta adresini yazmanıza gerek yoktur.

1 / 10

Pip hastalanır ve eski sadık arkadaşı ............... kendisine bakar.

Yukarıdaki boşluğa hangisi gelmelidir?

2 / 10

Bayan Havisham'ın ölüm sebebi nedir?

3 / 10

Magwitch de ormanda kavga ettiği kimsenin,baş düşmanı ............. olduğunu belirtir.

Yukarıdaki boşluğa hangisi gelmelidir?

4 / 10

Pip'e yardım edenin adı nedir?

5 / 10

Okuduğunuz kitabın yazarının adı nedir?

6 / 10

Kitapta adı geçen avukatın ismi nedir?

7 / 10

Bayan Havisham , Pip'ten sürekli olarak ne istemektedir?

8 / 10

Aşağıdakilerden hangisi Bayan Havisham 'ın özelliklerinden birisi değildir?

9 / 10

Mezarlıkta karşılaştığı adam Pip'ten ne ister?

10 / 10

Genç Pip kimin yanında kalmaktadır?

Skorunuz

The average score is 70%

0%

 

BÜYÜK UMUTLAR KİTAP SORULARI

Philip adında genç bir adam kız kardeşi ile fakir bir köyde yaşıyor. En çok sevdiği arkadaşı ablasının eşi ve köyün demircisi Joe Gargery’dir. Pip’in hayatı bir gece ailesinin mezarını ziyaret ettiğinde değişmeye başlar. Bir adam ormanda onunla yüzleşir ve  yiyecek getirmesini ister. Charles Dickens bu adamı korkunç derecede   çirkin bir adam olarak tasvir etmiştir. Bu adam bir süre sonra  yeniden ortaya çıkacak ve bu sefer Pip’in hayatını değiştirecektir. Görünüşe göre bu kişi  hapisten kaçmış biri. Adam Pip’ten yiyecek bir şeyler ister; Pip adamdan o kadar korkar ki, talebini reddedemez. Ama döndüğünde orada başka bir adam görür. İlk adamla kavga ederler. Diğer adam kavgadan sonra ortadan kaybolur. Abel Magwitch; yani hapisten kaçan tutuklu kısa sürede yakalanır.

 

Pip bu hadiseyi çabucak unutur. Bayan Havisham,  Estella ile yaşayan yalnız bir kadındır. Pip’in kız kardeşinden Pip’i eve göndermesini ister. Bayan Havisham, evlilik sırasında kocası olacak olan adam tarafından reddedildi. Düğün gecesi sabahları yenilecek yemek yıllardır sofrada pasta ile durmaktadır. Pip, Bayan Havisham’ı ziyaret ettiğinde garip davranışını anlayamaz. Bayan Havisham, Pip’ten üvey kızıyla sık sık zaman geçirmesini ister. Estella’nın soğuk ve kibirli tavrı Pip’i rahatsız eder; Ama Estella’ya kızmış olmasına rağmen, Pip ona aşık olur. Pip çok hırslı biri olduğu için bir gün bu zavallı hayattan kaçacağını düşünür. Bu arada Pip’e esrarlı bir kişiye miras kalır. Pip, bu mirasın kendisine Bayan Havisham tarafından verildiğini düşünür. Pip, Londra’da Herber Pocket adında bir kişi aynı odada yaşıyor. Avukatı Bay Jaggers, ona kimin yardım ettiğini söylemez. Pip artık Londra’da yaşayan bir beyfendidir. Bu hayata o kadar kapılmıştı ki,   gelen kız kardeşinin iyi kalpli eşini küçük düşürmüştür. Ama Joe gittikten sonra pişman olur. Ancak Joe, yoksul hayatındaki en büyük destekçisidir. Londra’da Pip, varisinin bir zamanlar yardım ettiği kaçan mahkum olduğunu öğrenir. Hayatının düğümleri çözülmeye başlıyor. Çocukluk aşkı Estella da evlendi ve hatta kocasını kaybetmiştir. Ancak bu olaylardan kaçıp köyü ziyarete geldiğinde Estella ile karşılaşır .

Büyük Umutlar kitap soruları,Büyük Umutlar sınav soruları,Büyük Umutlar yazılısı,Büyük Umutlar testi ve cevap anahtarı,Büyük Umutlar online sınavı,Büyük Umutlar charles dickens

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz