Ezop Masalları Kitap Soruları Online Çöz

ezop masalları kitap soruları,ezop masalları yazılı soruları,ezop masalları test soruları,ezop masalları değerlendirme testi,ezop masalları kitabıyla ilgili test ve cevapları

 

 

 

655
Oluşturuldu

EZOP MASALLARI KİTABININ TESTİNİ ÇÖZ

Sorularının hazırlanmasını istediğiniz kitabın adını en altta yorum bölümüne yazarsanız 24 saat içinde siteye yüklenecektir. E posta adresinizi yorum kısmına  yazmanıza gerek yoktur.

1 / 7

Bir adam ile bir ................birlikte yolculuk ediyorlarmış. Hangisinin daha cesur ve güçlü olduğu konusunda tartışmaya başlamışlar.

Yukarıda boş bırakılan yere hangi hayvanın adı gelmelidir?

2 / 7

................çok acıkmış ve bir bağa girmiş. Üzümlerin iştah açıcı görüntülerine bakarak, karnını doyurmak İstemiş. Ancak, bîr türlü yetişip de, o güzelim üzümlerden koparıp yiyememiş.

Yukarıda boş bırakılan yere hangi hayvan adı gelmelidir?

3 / 7

Sokakta kalan .............bir köpek arkadaşından yalvar yakar yuvasını istemiş. Doğurana kadar müsaade et gözünü seveyim demiş.

Yukarıda boş bırakılan yere hangisi gelmelidir?

4 / 7

Ezop masallarında anlatılanlar hangisi ile biter?

5 / 7

Ezop masallarında anlatılan ''tilki'' hangi özelliği ile meşhurdur?

6 / 7

Ezop masalları ile ilgili hangi bilgi yanlıştır?

7 / 7

Ezop Masallarında kahramanlar genellikle kimlerdir?

Your score is

The average score is 55%

0%

EZOP MASALLARI

Ezop masalları genel olarak hayvan, bitki ve cansız varlıkların konuşturulduğu masallardır. Bu masallarda anlatılanlar yani kahramanlar hayvanlar olsa da anlatılan şeylerin hepsi insanlarla ilgili insanlara ders vermek içindir. Yani masallar insanlara ders verilmek için yazılmıştır. Bu masallarda bazen bir kurt, bazen bir tilki bazen de bir aslan vardır. Bizler de bu kitaplarla ilgili bir test hazırladık.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Ahmet hamza dedi ki:

    Testini görmek

Yorum Yaz